בוגר.ת יקר.ה,

הסתר שבמגילה והגילוי שבעקבותיה הינו הסתר עמוק ונוראי כל כך, שהופך לגילוי ההשגחה המופלא באמצעות מרדכי ואסתר. ה"ארור מרדכי" שהפך ל"ארור המן וברוך ומרדכי" מגלה, מלמד ונותן לנו עוז ותעצומות לצלוח כל תקופה קשה ומורכבת, כל הסתרה אפילו אם היא בתוך ההסתרה.

כיהודים מאמינים אנו תמיד רואים את האור בקצה המנהרה, גם כשהמנהרה נראית ארוכה וחשוכה כל כך. ברוך ה' עכשיו נראה שהאור קרוב מתמיד והסוף לתקופה מורכבת זו נראה כבר בעין.

זו הייתה שנה מאתגרת, בבית ובחוץ, בכולל ובעבודה, בלימודים ובמבחנים. אך ברוך ה', אנו חזקים וצלחנו אותה תוך גילוי כוחות חבויים ונסתרים בתוכנו.

יחד עם זאת, רבים מאתנו נפגעו בדרכים שונות מהמצב וביניהם אף מהפן הכלכלי. רבים מאיתנו שאיבדו מקום עבודה, שאיבדו מקור הכנסה ורבים שעומדים מול מצב מבלבל זה וחששות עמוקים בליבם.

גם עבורנו בקמח היתה זו שנה מאתגרת. בשנה זו הוצפנו בפניות יותר מכל שנה אחרת. בשנה זו נאלצנו לסרב ליותר מידי בקשות. לא סירבנו כי איננו רוצים, אלא כי איננו יכולים!

בשנה זו יצאנו לראשונה בקמפיין גיוס מכם בוגרינו היקרים. קמפיין זה שכולו התבסס על הכרת הטוב שלכם. בחרתם לחלוק את הצלחתכם עם הדור הבא של העובדים החרדים והשקעתם בקהילה לצורך קידום אלו שעדיין משוועים לישועה בפרנסה טובה ברווח ובנחת.

ב"ה יצאנו מחוזקים מהתגובות הנלהבות ומהכרת הטוב שלכם אלינו ולתורמים היקרים. בזכותכם הייתה לנו את היכולת הכלכלית לסייע לעוד רבים מהקהילה המיוחדת שלנו.

"הזמן קצר והמלאכה מרובה" ועדיין "אין הקומץ משביע את הארי". פונים רבים עדיין מחכים בתור לעזרתנו -עזרתכם.

חג הפורים הוא זמן של הגברת אהבה אחווה ורעות, משלוח מנות ומתנות לאביונים. אנו פונים אליכם שוב בבקשה להתגייס ולעשות מאמץ לסייע לעוד משפחה להתפרנס בכבוד. על פי הרמב"ם, החפץ חיים ב"אהבת חסד" ושאר הפוסקים – מעלה גדולה שאין למעלה ממנה זה המחזיק ביד ישראל שמך וממציא לו מלאכה כדי לחזק את ידו עד שלא יצטרך לבריות לשאול ועל זה נאמר והחזקת בו (רמב"ם, הלכות מתנות עניים פ"י ה"ז) .

בפורים הבעל"ט נתגייס כולנו לתת "חכה" ולא דגים. באפשרותכם לעשות זאת דרכנו ובכך תזכו גם לקיים צדקה מהודרת וגם להכיר טובה על המאמץ והסיוע של הקרן לעשרות אלפי משפחות חרדיות להתפרנס בכבוד.

נודה לכם באם תכנסו עכשיו ללינק: https://keren-kemach.org/donate/ והרימו את תרומתכם ההגונה.

אהבתם? תשתפו :)

חדשות נוספות

קמח בפייסבוק

גלילה לראש העמוד

הזדמנות שנייה ואחרונה!
הגשת מועמדות למלגה ללימודים אקדמיים לשנת הלימודים תשע"ט ללומדי תואר ברמה א' בלבד

עקב שינויים בתכנית הותת, והפיכתה מתכנית הלוואת לתכנית מלגות, קרן קמ"ח נותנת הזדמנות שנייה לכל אלו אשר לומדים/ות בשנת הלימודים תשע"ט, תואר אקדמי ראשון או שני אשר מדורג ברמה א' במדרג רמות הלימוד (מחשבים, הנדסה, רפואה וכדו') ואשר לא קבלו מאיתנו תשובה חיובית לשנת תשע"ט.

שימו לב, טופס זה מיועד אך ורק ללומדים בשנה תשע"ט אשר התחילו את לימודיהם בחודש אוקטובר 2018
ואינם מקבלים מלגה מקרן קמ"ח.

הרישום לשנה הבאה – תש"פ יפתח בנפרד לקראת תחילת שנה"ל, נא עקבו באתר שלנו.

ניתן להגיש מועמדות עד לתאריך יום רביעי ז' תמוז תשע"ט 10.07.2019

דילוג לתוכן