HE
HE

שאלות ותשובות

שו''ת קמח

רבים פונים אלינו עם מגוון רחב של שאלות ובירורים, כאן תוכלו לקבל גם תשובות על מרביתם

מה הם השירותים שאוכל לקבל בקרן ק.מ.ח.?

אצלנו תוכלו לקבל אבחון תעסוקתי מקיף ומקצועי שיבדוק מהו תחום העיסוק המתאים ביותר עבורכם; ייעוץ לימודים שיכוון אתכם למסגרת הלימודים המתאימה ביותר לצרכיכם; מלגות לימודים ובמקרים מסוימים גם מלגות קיום בהתאם לקריטריונים, ובנוסף, סיוע בהשמה עם סיום הלימודים בעז"ה.

היכן נרשמים לקבלת מלגה מקרן ק.מ.ח.?

ניתן להירשם טלפונית בטלפון 02-6580010 בשלוחה 1, במחלקת רישום. או לשלוח מייל לכתובת הדוא"ל הזו: MOSHE@KEMACH.ORG.

להיכן עליי לשלוח את הטפסים שנתבקשתי להביא?

תלוי על אילו טפסים מדובר. אם מדובר בטפסים לבקשת מלגה, יש לשלוח לכתובת הדוא"ל הזו: office@kemach.org. אם מדובר בטפסים משלימים לאחר שקיבלת אישור עקרוני למלגה, או בקבלות על תשלום שכר לימוד, עליך לשלוח לכתובת הדוא"ל הזו: RAFI@KEMACH.ORG.

אני רוצה לעשות אבחון תעסוקתי. מה עליי לעשות?

ניתן להירשם טלפונית בטלפון 02-6580010 בשלוחה 1, במחלקת רישום. או לשלוח מייל לכתובת הדוא"ל הזו: MOSHE@KEMACH.ORG.

הגשתי את כל הטפסים שביקשתם, מתי אקבל תשובה?

אם השלמת את כל הטפסים הנדרשים, בקשתך הועברה לוועדת הקבלה. תהליך האישור עשוי להימשך עד חודש.

שלחתי טפסים. איך אדע שהם אכן התקבלו אצלכם?

תלוי על אילו טפסים מדובר. אם מדובר בטפסים לבקשת מלגה, ניתן לברר בכתובת הדוא"ל הזו: office@kemach.org או בטלפון 02-6580100 שלוחה 1 ולאחר מכן יש להקיש 2 לבירורים. אם מדובר בטפסים משלימים לאחר שקיבלת אישור עקרוני למלגה, או בקבלות על תשלום שכר לימוד, עליך לברר בכתובת הדוא"ל הזו: RAFI@KEMACH.ORG או בטלפון 02-6580100 שלוחה 2 ולאחר מכן יש להקיש 1.

חובה לציין שם ומספר זהות בפנייתך.

מדוע יש לעבור מבחן ממוחשב במהלך האבחון התעסוקתי ועד כמה הוא מעניק אינדיקציה מלאה ליכולות ולכישורים שלי?

המבחן הממוחשב מעניק את נתוני הבסיס שיאפשרו ליועץ הלימודים וליועץ התעסוקתי לכוון אותך למסלול המתאים ביותר עבורך. כמובן שהמבחן אינו מספיק. שיחת הייעוץ היא העיקר. אך המבחן הוא כלי חשוב המעניק ליועץ תמונה רחבה על כישוריכם ויכולתכם.

הייתי בפגישת ייעוץ ואני רוצה לשאול את היועץ שלכם שאלה נוספת. איך אוכל להגיע אליו?

תוכל לשלוח את השאלה לכתובת דוא"ל זו: office@kemach.org. השאלה תועבר ליועץ והתשובה תישלח בעז"ה בהקדם לכתובת ממנה שלחת את השאלה. ניתן גם להתקשר ל 02-6580100 שלוחה 1 ולאחר מכן להקיש 3 למחלקת ייעוץ ואנחנו נעביר את פנייתך ליועץ.

מהו גובה מלגת הלימודים שאתם מעניקים למי שעומד בקריטריונים?

גובה המלגה נע בין 30 ל-70 אחוזים מגובה שכר הלימוד בהתאם לקריטריונים (לינק לטבלה). במקרים מיוחדים ניתן לקבל אף מלגת קיום לתקופת הלימודים.

אם הפסקתי את הלימודים באמצע, אצטרך להחזיר לכם את הכסף?

כן. המלגה היא למעשה הלוואה עד לסיום הלימודים בהצלחה. אם הפסקת מסיבה שאיננה מוצדקת במיוחד, תצטרך להחזיר לנו את הכסף כדי שנוכל לעזור למישהו אחר שרוצה ללמוד, לסיים ולהתפרנס בכבוד. שיקול הדעת בענין זה שמור להנהלת הקרן בלבד.

אוכל לבקש מלגות ממקורות נוספים אפילו שאני מקבל מכם מלגה?

בעיקרון תוכל לעשות זאת. כאן (לינק לעמוד מלגות כלליות) תוכל למצוא קרנות וגופים נוספים שמעניקים מלגות לימודים. אך עם זאת, תוכל לקבל מלגות נוספות כל עוד סכום המלגות הכולל אינו עולה על גובה שכר הלימוד.

מאיפה יש לכם כל-כך הרבה כסף לתת לאנשים?

ההגדרה הרבה כסף היא יחסית. מקורות המימון שלנו הן קרנות פילנתרופיות שרואות איתנו עין בעין את הצורך לסייע לאנשים לרכוש השכלה והכשרה מקצועית כדי להתפרנס בכבוד, וכן תקציבים ממשלתיים שנועדו למטרה זו.

אתם נותנים מלגות קיום כדי שאוכל להתמקד בלימודים?

במקרים מסוימים מאד, במקצועות מועדפים ובכפוף לעמידה בקריטריונים, ניתן לקבל גם מלגת קיום לתקופת הלימודים.

אפשר לקבל מלגה ללימודי והשלמת בגרות או ללימודי פסיכומטרי?

לא. אנו מעניקים מלגות ללימודי מקצוע בלבד. וגם זאת אך ורק במקצועות בהם יש סיכוי למצוא עבודה ולהתפרנס בכבוד. מאידך, במסגרות לימודים רבות ישמחו לעזור לך לקבל הנחה בהתאם לקריטריונים שנקבעו על ידי המדינה.

אחרי הלימודים תעזרו לי למצוא עבודה?

השיטה הטובה ביותר למצוא עבודה היא על-ידי פנייה ישירה למעסיקים פוטנציאליים או באמצעות הפעלת חברים שעשויים לדעת על משרות פתוחות במקום עבודתם. אנו בקרן ק.מ.ח. עושים מאמצים לסייע לציבור החרדי להשתלב בשוק העבודה ולהתפרנס בכבוד. כחלק מפעילות זו אנו מפעילים מחלקה ייעודית שעוסקת בהשמה בעבודה, בדגש על תעסוקה איכותית ומתגמלת. בנוסף אנו פועלים עם מרכזי הכוון תעסוקתי דוגמת 'כיוון ירושלים' 'הכוון ב"ב' ו'מפת"ח'. כל זאת על מנת לסייע לבוגרים למצוא עבודה טובה במהירות.

בנוסף, כאשר ישנן משרות פתוחות שאנו יודעים עליהן, אנו מפיצים אותן בקרב התלמידים/הבוגרים הרלוונטיים. משרות עדכניות תוכל למצוא פה 

ביקשתם ממני אישור לימודים בישיבה קטנה אך הישיבה נסגרה. מה עליי לעשות?

במידה והישיבה הקטנה נסגרה ואינה קיימת ואין בידך אישור לימודים, תוכל לשלוח דף חתום על ידך, בו תצהיר כי למדת בישיבה קטנה חרדית ללא לימודי בגרות, בציון שם הישיבה, תוך הבהרה כי בשל העובדה שהשיבה נסגרה, נבצר ממך להביא אישור מסודר. לא יתקבלו אישורים כאלו עבור ישיבות קיימות.

אין לי חשבון בנק. תוכלו להעביר את כספי המלגה לחשבון שאינו על שמי?

לצערנו לא. אין באפשרותנו להעביר כספי מלגה לחשבון בנק שאינו שייך למבקש המלגה.

כל הזכויות שמורות ל״קרן קמח״
Powered by: mosesnet